• ul. Przemysłowa 3/5 26-900 Kozienice
  • Pn - Pt 7:30 - 16:30 Sb 7:30 - 13:00
  • 48 614-53-16.
  • trans.budkozienice@wp.plRodzaje nawozów ogrodniczych

Stosowanie nawozów w Naszych ogrodach jest dość częste, gdyż w glebie nie ma wystarczająco dużo składników pokarmowych, dzięki którym roślina może prawidłowo się rozwijać. Na glebach żyznych znaczna część roślin wymaga jedynie zasilania co 2-3 lata, natomiast gleby słabe wymagają corocznego, regularnego nawożenia – istnieją również przypadki, że nawożenie może być nawet kilkukrotne podczas sezonu.

Nawozy ogrodnicze to środki pochodzenia organicznego bądź mineralnego. Celem ich stosowania jest zwiększenie wydajności i jakości plonu. Dostarczają roślinom niezbędnych składników pokarmowych dla roślin. Wyróżnia się nawozy zielone, organiczne oraz mineralne.

Te pierwsze to świeża masa roślinna, którą wprowadza się do gleby w celu podniesienia jej żyzności. Zazwyczaj rośliny przeznaczone do tego nawozu uprawia się na polu, a następnie przekopuje się do gleby.

Nawozy organiczne dostarczają roślinie dużą ilość składników pokarmowych oraz służą poprawie właściwości fizycznych oraz biologicznych gleby. Tego typu nawóz idealnie sprawdzi się w uprawach ekologicznych.

Nawozy mineralne, inaczej nawozy sztuczne zawierają główne składniki tk.: azot, potas oraz fosfor, zawierają także inne, cenne mikroelementy. Służą one szybkiemu uzupełnieniu uprawianych roślin w niezbędne im makro- i mikroelementy.

Zostaw kontakt!

Firma prężnie działa od wielu lat (dawniej firma „Rolsiew”). Na początku roku 2019 Centrum przeszło kompleksową modernizację.

Potrzebujesz wyceny lub porady? Zostaw nam swój kontakt, a nasi specjaliści kontaktują się z Tobą tak szybko jak tylko to będzie możliwe!