• ul. Przemysłowa 3/5 26-900 Kozienice
  • Pn - Pt 7:30 - 16:30 Sb 7:30 - 13:00
  • 48 614-53-16.
  • trans.budkozienice@wp.plJaka jest różnica między panelami, a deskami trójwarstwowymi?

Wykończenie podłóg to bardzo ważna kwestia przy remoncie, czy po prostu przy ich zmianie. Najczęściej służą Nam na długie lata, dlatego należy wybrać takie, które będą funkcjonalne oraz wysokiej jakości. Dochodząc do meritum, czyli różnic - pierwszą, podstawową jest materiał ich wykonania. Wiąże się to także z ceną oraz jakością. Mają one inną budowę, a mianowicie panele drewniane mają 2-3 warstwy sklejone ze sobą, natomiast panele laminowane są wykonane ze specjalnej płyty.

Panele laminowane

Od wielu lat nie tracą na popularności, dzięki czemu są bardzo powszechne w Naszych domach. Nie są skomplikowane w układaniu oraz są stabilne i odporne na odkształcenia. Rodzajów paneli jest bardzo dużo, a także mają szeroki przedział cenowy. Obecnie są stosowane w różnych pomieszczeniach, tk. łazienka, gdyż mają wiele wzorów, a dodatkowo łatwo się je zmywa. Warunek jest taki, że nie można ich odnawiać, tylko wymienić na nowe.

Deski trójwarstwowe, czyli panele drewniane

Panele te wyglądają bardzo elegancko oraz estetycznie, co stanowi lekką przewagę nad panelami laminowanymi. Przy wyborze należy zwracać uwagę na ich twardość, gdyż to ona warunkuje ich wytrzymałość. Budowa deski trójwarstwowej sprawia, że może ona pracować, przez co jest odporna na odkształcenia, czy pęknięcia. Dodatkową zaletą jest to, że skutecznie tłumi hałas i co najważniejsze można ją odnawiać.

Zostaw kontakt!

Firma prężnie działa od wielu lat (dawniej firma „Rolsiew”). Na początku roku 2019 Centrum przeszło kompleksową modernizację.

Potrzebujesz wyceny lub porady? Zostaw nam swój kontakt, a nasi specjaliści kontaktują się z Tobą tak szybko jak tylko to będzie możliwe!